Obec Plaveč
dnes je 24. 11. (utorok), čas: 04:03, meniny má: Emília

Od stredy sú povolené omše, otvárajú sa všetky obchody aj podniky

vložený: 04.05.2020, čítaný: 425x

Od stredy sú povolené omše, otvárajú sa všetky obchody aj podniky

Pre priaznivý vývoj epidemilogickej situácie sa od stredy 6. mája 2020 zmierňujú opatrenia a otvárajú sa takmer všetky prevádzky. Povolené sú okrem iného aj kaderníctva. 

Od stredy aj sväté omše
V kostoloch musia byť označené miesta pre ľudí v každej druhej lavici, dva metre od seba, rovnako i mimo lavíc. Pri bohoslužbách bude naďalej povinné nosiť rúško, ale aj dezinfekcia rúk. Nebudú sa môcť  podávať ruky pri obrade, sväté prijímanie budú môcť dávať kňazi len do ruky, odporúča sa priebežné vetranie.

Otvárajú sa terasy reštaurácií, barov a krčiem
Otvorené môžu byť len vonkajšie terasy, vnútorná časť reštaurácií zatiaľ nie. Okraje stolov musia byť dva metre od seba. Po každom zákazníkovi musia dezinfikovať dotykové plochy, čiže stôl a držadlá stoličiek. Pri stole môžu byť najviac dvaja ľudia alebo rodina s deťmi. Toalety musia dezinfikovať každú hodinu, musí byť dostupná dezinfekcia na ruky a jednorazové utierky. Zakázané sú sušiče na ruky.

Ľudia okrem toho budú môcť opäť navštíviť aj múzeá, galérie, knižnice, vonkajšie turistické atrakcie (hrady, zámky, ZOO,...) a výstavné plochy.

 


kompletné spravodajstvo