Obec Plaveč
dnes je 24. 11. (utorok), čas: 04:18, meniny má: Emília

Blahoželanie ku Dňu matiek

vložený: 10.05.2020, čítaný: 321x

Blahoželanie ku Dňu matiek

Milé mamy a staré mamy,

V tento sviatočný deň bolo zvykom, že sme sa stretli a spoločne oslávili Deň matiek. Aktuálna situácia nám to ale nedovoľuje a preto mi dovoľte aspoň takýmto spôsobom sa k Vám, milé mamy, prihovoriť.

Mama je slovo krátke, no aj napriek tomu je v ňom ukryté množstvo významov. Je to láska prevtelená do tela ženy, ktorá nás sprevádza našim životom. Mama bdela pri našej postieľke keď sme boli malí, tešila sa z našich prvých krokov a ofúkla naše rany keď sme spadli. Mama je tá, ktorá sa teší z našich úspechov a trápi sa pre naše starosti a to aj v čase, keď sme už dávno vyrástli a sú z nás dospelí ľudia.

Deň matiek je príležitosťou poďakovať Vám za všetku tú vrelú lásku, za nehu a starostlivosť, ktorou každá matka zahŕňa svoje deti, za opateru a nekonečnú trpezlivosť a obetavosť.

K dnešnému sviatku Vám želám veľa zdravia, šťastia, vnútornú pohodu, pokojný a dlhý život, naplnenie všetkých vašich snov a nádejí. Prajem Vám , aby ste vždy mali koho pohladiť a aby mal kto pohladiť Vás. Aby ste milovali a boli milované. Aby ste nikdy nemali dôvod pre slzy, ale len pre úsmev. Ak sa vo vašich očiach niekedy objavia slzy, nech sú to len slzy šťastia. Aby ste rozsievali teplo, nehu, krásu a ženské dobro. Aby ste zmnožili túto zem o dobrých a statočných ľudí. Aby ste naučili svet milovať a nie nenávidieť. Aby ste boli istotou vašich domovov a rodín, aby ste boli hrdé na to, že ste matky. Ďakujem za jedinečnosť, za život, za lásku. Ďakujem za cestu k životu, po ktorej ste nás učili kráčať, za pohladenie vašimi rukami, za prebdené noci.

 V mene Vašich detí Vám ďakujem za každé milé slovo, bozk, úsmev, povzbudenie, ale aj pokarhanie, lebo aj to treba k životu, aby človek nezablúdil. Buďte nám zdravé, krásne a milé a buďte s nami ešte dlhé roky.

Za všetko Vám ďakuje starosta obce Mgr. Peter Šlosár.

kompletné spravodajstvo